Сертифікація колісних (дорожніх) транспортних засобів (автомобілів, автобусів, мототехніки, причепів та ін.), їхніх складових (запасних) частин та обладнання

Інтернет-ресурси щодо відповідності КТЗ, які були в користуванні, екологічним нормам на виконання Закону України № 2612-VIII від 08.11.2018.


          У мережі інтернет існує низка ресурсів, які містять інформацію щодо екологічних властивостей колісних транспортних засобів (КТЗ), призначених як для європейського ринку, так і для ринку США.
     Найбільш інформативними ресурсами є такі:

      1. Kraftfahrt-Bundesamt (KBA)
      https://www.kba.de/EN/Typgenehmigung_en/Fahrzeugtypdaten_amtlDaten_TGV_en/Auskuenfte_Informationen_en/Veroeffentlichungen_en/SV2_en.html?nn=644856
      Містить інформацію щодо відповідності типу КТЗ екологічним нормам «Євро».
      Інформація за VIN-кодами КТЗ недоступна.

      2. Schwacke
      https://www.schwacke.de/fahrzeugbewertung/
      Інформаційний ресурс, призначений для оцінки вартості КТЗ. Інформація ґрунтується на даних каталогів виробників, даних щодо реєстрації КТЗ в Німеччині тощо.

      3. United States Environmental Protection Agency (EPA):
      3.1. https://www.epa.gov/compliance-and-fuel-economy-data/annual-certification-data-vehicles-engines-and-equipment
      3.2. https://iaspub.epa.gov/otaqpub/publist1.jsp#
      Обидва ресурса EPA містять реєстри документів щодо типів КТЗ, придатних для експлуатації в США, які відповідають федеральним екологічним вимогам та результати випробувань.
      Інформація за VIN-кодами КТЗ недоступна.

      4. California Environmental Protection Agency The California Air Resources Board (CARB):
      https://www.arb.ca.gov/msprog/onroad/cert/cert.php#6
      Ресурс містить реєстри документів щодо типів КТЗ, придатних для експлуатації в штаті Каліфорнія (США), які відповідають каліфорнійським екологічним вимогам та результати випробувань.
      Інформація за VIN-кодами КТЗ недоступна.

      Роз‘яснення щодо порядку оцінки відповідності КТЗ, що були в користуванні, екологічним нормам розміщено на офіційному сайті Міністерства інфраструктури України:
      https://mtu.gov.ua/files/Рекомендації%20ДП%20ДержавтотрансНДІпроект.pdf
      та
      https://mtu.gov.ua/files/Рекомендації%20технічної%20служби%20з%20урахуванням%20ЗУ№%202612-VIII%20листопад.pdf

      Примітка: Всесвітнім форумом з узгодження правил щодо транспортних засобів Європейської економічної комісії (ЄЕК) ООН протягом останніх років ведеться розроблення електронної Бази даних для обміну документацією щодо офіційного затвердження типу КТЗ уповноваженими органами країн-учасниць Женевської угоди 1958 року, до якої Україна приєдналась Законом України № 1448-ІІІ від 10 лютого 2000 року.
      Однак, до цього часу ЄЕК ООН цю Базу даних ще не створено і на сьогодні не існує єдиної легітимної бази даних щодо офіційного затвердження типу КТЗ, в рамках Женевської угоди 1958 року, яка б містила повні і вичерпні відомості, зокрема, щодо відповідності КТЗ екологічним нормам «Євро».


     e-mail: eco@insat.org.ua

На головну сторінкуОновлено 21.12.2018

Як придбати?


ПЕРЕДПЛАТА

Журнал
Усі видання ДП "ДЕРЖ- АВТОТРАНСНДІПРОЕКТ" можна придбати за
адресою:
пр.Перемоги 57
кім. 606
тел. 201-08-09
НВЖ
"Автошляховик України"
кім. 902
тел. 201-08-69