Новини

УКРАЇНСЬКА МРІЯ, АБО ШЛЯХ ВІД ВОДІЯ ДО МІНІСТРА    Цьогоріч 1 жовтня Павло Порфирович Волков святкує свій 80-й день народження. Автотранспортники України та за її межами вже понад 50 років захоплюються діяльністю Павла Порфировича. Протягом цього часу він пройшов насичений трудовий шлях від водія “Київметробуду” до Міністра транспорту УРСР. Його послужний список має керівні посади в міністерствах і провідних автопідприємствах, який може надихнути не одного юного автотранспортника на копітку працю та рішучі дії.

    Народився Павло Порфирович 1935 року в селі Бережне, нині Конотопського району Сумської області, у родині військовослужбовця. Через службу батька до 1941 року родина багато переїжджала (м. Конотоп, м. Лебедин (Сумська обл.), м. Куп’янськ (Харківська обл.), а в наступні три роки Павло із матір’ю потрапили до евакуації в Оренбургську область (РФ). Далі була школа, за нею Глухівський технікум механізації сільського господарства і Київський автомобільно-дорожній інститут, який у 1960 році закінчив із відзнакою.

    Паралельно з навчанням в інституті Павло Волков починає працювати. Спершу водієм, згодом електрослюсарем, лаборантом. У 1959-1962 роках працює в органах МВД. Далі повернувся до автотранспортної галузі і вже ніколи її не полишав. Протягом наступних шести років Павло Порфирович працює завідувачем гаража, начальником автоколони автотранспорту, директором автопарку, заступником начальника управління вантажного автотранспорту Мінавтошосдору УРСР, заступником начальника головного управління центрального апарату Мінавтошосдору УРСР, начальником самостійного управління міжміських вантажних перевезень та транспортно-експедиційного обслуговування Мінавтошосдору УРСР. Із 1975 до 1983 року – інструктор, завідувач сектору відділу транспорту і зв’язку ЦК Компартії України та ЦК КПРС.

    Далі шлях проліг на омріяних багатьма та здоланих лише одиницями висотах: заступник Міністра плодоовочевого господарства СРСР з питань транспорту (з 1984 року), Міністр автомобільного транспорту УРСР та Міністр транспорту УРСР (1988-1995 роки), президент української державної корпорації автомобільного транспорту “Укравтотранс» (1991-1995 роки), заступник голови правління ДААК “Укртранс” (з 1995 року), директор компанії “Укртранс Нідерланди Б. В.” (м. Роттердам, Королівство Нідерланди, 1996-2000 роки), голова наглядової ради ВАТ АК “Укртранс” (2000-2001 роки).

    Із 2001 до 2010 року – радник директора ДП “ДержавтотрансНДІпроект”. Павло Порфирович – це нова сторінка в організації роботи відділів інституту. Протягом цього періоду він розробив нові напрями діяльності у сфері міжнародних перевезень, переобладнання КТЗ. Також паралельно провадив наукову діяльність, зокрема написав розділ до Монографії «Автомобільний транспорт України: стан, проблеми, перспективи розвитку».

    Серед численних орденів, медалей і нагород Павла Порфировича є й відзнака ліквідатора аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії. Має ордени: Жовтневої революції, Дружби народів, два ордени «Знак пошани»; медалі: За доблесну працю на відзнаку 100-річчя В.І. Леніна, Ветеран праці, В пам’ять 1500-річчя м. Києва, Дружба Монгольської народної республіки; почесна грамота Президії Верховної Ради УРСР.

    Нині Павло Порфирович Волков святкує ювілей. Зазвичай це дата, коли можна підбити підсумки. Заслужений працівник транспорту України, дійсний член Транспортної академії України, засновник Всеукраїнського громадського об’єднання “Спілка ветеранів автомобільного транспорту України”. Його відкритість, чесність, активність надихає усіх, хто його знає та мав честь працювати разом. Життєпис Павла Порфировича схожий на перелік мрій багатьох українських автотранспортників, але він один зумів досягнути їх усіх. Натхненна праця та щира любов до рідної землі зростили гідного сина своїх батьків і нашої Батьківщини.

    
Колектив ДП “ДержавтотрансНДІпроект” та редакція НВЖ “Автошляховик України” щиро вітають ювіляра. Ми пишаємося, що наш життєвий та трудовий шлях пов’язаний співпрацею із таким фахівцем і хорошою людиною. Щиро бажаємо Вам міцного здоров’я, родинного тепла та душевного затишку!


На головну сторінкуОновлено 30.09.2015

Як придбати?


ПЕРЕДПЛАТА

Журнал
Усі видання ДП "ДЕРЖ- АВТОТРАНСНДІПРОЕКТ" можна придбати за
адресою:
пр.Перемоги 57
кім. 606
тел. 201-08-09
НВЖ
"Автошляховик України"
кім. 902
тел. 201-08-69