Новини

АВТОСТАНЦІЙНИЙ ЗБІР – 1 ГРИВНЯ    Міністерство інфраструктури оприлюднило проект наказу «Про внесення змін до Порядку регулювання діяльності автостанцій»*. Згідно з ним планується знизити автостанційний збір для всіх автостанцій до фіксованої суми у розмірі 1 гривні з квитка. Це зменшить вартість проїзду для пасажирів та суттєво підвищить рентабельність перевезень. Також це сприятиме розвитку сервісу на автостанціях, оскільки вони будуть змушені пропонувати кращі послуги і боротися за споживача, замість того, щоб збирати обов’язкову плату з кожного пасажира для наповнення свого бюджету.

    Наразі автостанційний збір включається у ціну квитка і становить 12-15% від його вартості. Теоретично за ці кошти пасажир отримує низку послуг від автостанції: користування касами, залами очікувань, вбиральнями тощо. Таким чином, споживачі змушені платити за послуги, якими не обов’язково скористаються. Більше того, пасажири не завжди навіть потрапляють на автостанцію, адже з розвитком технологій купують квитки онлайн.

    Запровадження фіксованого тарифу в розмірі однієї гривні дасть змогу покривати витрати автостанції на надання послуг з друкування квитків там, де пасажир не має змоги скористатися послугами інтернету, наприклад, у сільській місцевості. «Сьогодні будь-які зусилля Міністерства спрямовані на спрощення умов для ведення бізнесу, створення конкуренції на ринку і підвищення якості та доступності послуг для кожного окремого пасажира. З відміною автостанційного збору в українця або гостя країни завжди буде вибір, користуватися послугами автостанції або ні, платити за додаткові блага чи ні. Це європейський підхід, який повинен і буде працювати в Україні», – зауважив перший заступник Міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер.

    Ознайомитися з Проектом наказу Міністерства інфраструктури України «Про внесення змін до Порядку регулювання діяльності автостанцій» можна на офіційному сайті Міністерства.    *Порядок регулювання діяльності автостанцій, затверджений наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 27.09.2010 № 700 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10.11.2010 за №1068/18363
    

За матеріалами mtu.gov.uaНа головну сторінкуОновлено 28.07.2015

Як придбати?


ПЕРЕДПЛАТА

Журнал
Усі видання ДП "ДЕРЖ- АВТОТРАНСНДІПРОЕКТ" можна придбати за
адресою:
пр.Перемоги 57
кім. 606
тел. 201-08-09
НВЖ
"Автошляховик України"
кім. 902
тел. 201-08-69