Новини

ПРОЕКТ TWINNING: БЕЗПЕКА КОМЕРЦІЙНИХ АВТОПЕРЕВЕЗЕНЬ
    Цієї осені з 27 вересня до 3 жовтня українська делегація у складі працівників Міністерства інфраструктури України, ДП «ДержавтотрансНДІпроект» та Укртрансбезпеки взяла участь у навчальній поїздці до міст Вільнюс і Паневежес (Литовська Республіка) та міст Варшава і Познань (Республіка Польща) у межах проекту Twinning «Підтримка Міністерства інфраструктури України з питань підвищення безпеки комерційних автоперевезень».

Українська делегація в Державному інспектораті дорожнього транспорту при Міністерстві транспорту та комунікацій Литовської Республіки (SRTI)

    Від ДП «ДержавтотрансНДІпроект» Литву та Польщу відвідали Андрій Горпинюк, заст. директора з наук. роботи, Валентина Кузьмич, зав. відділу науково-метод. забезпечення підготовки та підвищення кваліфікації персоналу автотранспорту, Арсеній Хабутдінов, зав. відділу безпеки на транспорті.
    Це була ознайомча робоча поїздка, у якій представники України змогли вивчити європейський досвід з різних процесів діяльності системи сертифікації професійної компетентності водіїв, менеджерів і керівників автомобільного транспорту.
    Українців зустрічали та організовували їм експертні зустрічі з місцевими фахівцями представники Державного інспекторату дорожнього транспорту при Міністерстві транспорту та комунікацій Литовської Республіки (SRTI) та Генерального інспекторату дорожнього транспорту Республіки Польща (GITD).

Під час робочої зустрічі в Державному інспектораті дорожнього транспорту при Міністерстві транспорту та комунікацій Литовської Республіки (SRTI)

    Зокрема в Литовські Республіці система сертифікації професійної компетенції працівників автотранспортної галузі усіх рівнів: від водіїв до керівників підприємств була введена в дію вже у 1993 році:
  • контроль на дорогах щодо перевезення великогабаритних та важковагових вантажів, дотримання режимів праці та відпочинку водіїв, технічного стану транспортних засобів, перевезень небезпечних вантажів, дорожнього збору, посвідчення водія, дозволів на перевезення пасажирів і вантажів;
  • контроль за діяльністю станцій технічного огляду, центрів з підготовки та перепідготовки водіїв, центрів навчання з перевезення небезпечних вантажів, підприємств, що займаються перевезеннями небезпечних вантажів, майстерень з обслуговування цифрових тахографів;
  • прийом іспитів та допуск до ринку надання послуг менеджерів з перевезень, викладачів центрів навчання з перевезень небезпечних вантажів, водіїв з перевезень небезпечних вантажів, персоналу станцій технічного огляду транспортних засобів.

    Українська делегація мала змогу долучитися до практичного заняття та спостерігати як саме менеджери-автотранспортники складають іспити на підтвердження своєї професійної компетентності.
    У місті Пеневежис робоча група відвідала навчальний центр підготовки водіїв та власне майданчик для навчально-практичного водіння (автодром) цього навчального центру.

Фотография 1 Фотография 2

Фотография 3 Фотография 4

На автодромі в м. Паневежес (Литва)


    В Інституті автомобільного транспорту міста Варшава українцям розповіли про особливості законодавчої бази Республіки Польща щодо здійснення перевірки знань керівників, менеджерів, водіїв на підприємствах з автоперевезень.
    Союз автомобільних перевізників Республіки Польща (ZMPD) запропонував інформацію стосовно програм підготовки перевізників.
    Дуже цікавою була зустріч з представниками однієї з найбільших у Польщі за кількістю транспортних засобів автотранспортної компанії «Raf Trans» Sp.zo.o та навчального центру «Buch-Car». Робоча група ознайомилася з процесом організації управління безпекою перевезень пасажирів автомобільним транспортом та програмами підготовки водіїв, діяльність яких пов’язана із перевезенням небезпечних вантажів автомобільним транспортом.
    Протягом зустрічі з представниками центру вдосконалення водіння «Sobieslaw Zasada Centrum» делегати мали змогу оглянути автодром та тренажери для моделювання небезпечних ситуацій на дорогах, ознайомитись з їх роботою.
    Загалом поїздка виявилася дуже насиченою та багатою на цікаву інформацію. Делегати мали змогу здобути унікальний досвід вивчення особливостей політики та функціонування систем сертифікації професійної компетенції автотранспортників із середини двох європейських країн.

    Після робочої поїздки було вирішено:
  1. Продовжити роботу щодо подальшої реалізації проекту Twinning, зокрема його компоненту В «Підтвердження професійної компетентності водіїв та менеджерів автомобільних перевізників».
  2. Прискорити подання на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України «Про приведення законодавства України у сфері автомобільного транспорту у відповідність з актами Європейського Союзу» та проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку спеціального навчання керівників, менеджерів (управителів) з перевезень та водіїв», якими, серед іншого, передбачено впровадження в Україні системи спеціального навчання керівників, менеджерів (управителів) з перевезень та водіїв транспортних засобів для надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів.
  3. Після прийняття Закону України «Про приведення законодавства України у сфері автомобільного транспорту у відповідність з актами Європейського Союзу» та постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку спеціального навчання керівників, менеджерів (управителів) з перевезень та водіїв», забезпечити розробку та прийняття (затвердження) в установленому порядку нормативно-правових актів необхідних для створення та функціонування в Україні системи спеціального навчання керівників, менеджерів (управителів) з перевезень та водіїв транспортних засобів для надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів.

    Після прийняття усіх необхідних законодавчих та нормативно-правових актів забезпечити створення та практичне впровадження в Україні системи спеціального навчання керівників, менеджерів (управителів) з перевезень та водіїв транспортних засобів для надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів, згідно із вимогами Регламенту (ЄС) № 1071/2009 та Директиви № 2003/59/ЄС.
    

За матеріалами Арсенія Хабутдінова, завідувача ВБТ


На головну сторінкуОновлено 20.10.2015

Як придбати?


ПЕРЕДПЛАТА

Журнал
Усі видання ДП "ДЕРЖ- АВТОТРАНСНДІПРОЕКТ" можна придбати за
адресою:
пр.Перемоги 57
кім. 606
тел. 201-08-09
НВЖ
"Автошляховик України"
кім. 902
тел. 201-08-69