Новини

ПРОЕКТ TWINNING: У ДП "ДЕРЖАВТОТРАНСНДІПРОЕКТ" ЗУСТРІЧАЛИ КОЛЕГ ІЗ РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА
     9 листопада 2016 року відбулася зустріч фахівців інституту з представниками Республіки Польща у рамках реалізації проекту Twinning «Підтримка Міністерства інфраструктури України з питань підвищення безпеки комерційних автоперевезень».

     Українську сторону очолив директор інституту Анатолій Редзюк, який, вітаючи шановних гостей, коротко розповів про основні напрямки діяльності та покликання інституту:

     ДП "ДЕРЖАВТОТРАНСНДІПРОЕКТ" займається абсолютно всім, що стосується автомобільного транспорту в Україні. Наші фахівці завжди приділяють особливу увагу безпеці на автошляхах, оскільки це є дуже гострою проблемою. Проект Концепції безпеки дорожнього руху України розроблений інститутом іще 2006 року. Це було масштабне, комплексне завдання – державна програма. Але ми мали армію опонентів, які чинили неабиякий спротив, – зокрема, з боку Державної автомобільної інспекції. За десять років, які минули, відбулося чимало змін і багато чого з нашої концепції реалізувалося. От що не зазнало необхідних реформувань, так це підготовка водіїв. Повноцінна Загальнодержавна програма з безпеки дорожнього руху не була втілена в життя через брак коштів у Державному бюджеті.

     Наш інститут зробив вагомий внесок у розробку Транспортної стратегії до 2020 року. Фактично інститутом розроблений Закон України "Про автомобільний транспорт", частково – Закон України "Про дорожній рух" тощо. У зв’язку з євроінтеграцією розроблено також Проект Закону України "Про приведення законодавства України у сфері автомобільного транспорту у відповідність з актами Європейського Союзу", яким внесено зміни до шести законів. Інститут бере активну участь у діяльності Комітету з внутрішнього транспорту ЄЕК ООН. Нами створена мережа лабораторій по Україні, яка видає сертифікати для міжнародних перевізників".
     Міхал П’єжхала, в.о. заступника Генерального інспектора дорожнього транспорту Генерального інспекторату дорожнього транспорту (GITD) Республіки Польща, керівник проекту Тwinning, який очолив делегацію гостей, зазначив: «Я справді вражений спектром функцій вашого інституту. До цієї зустрічі був упевнений, що ви займаєтеся винятково розслідуваннями ДТП. Зараз дізнався про ваші завдання, зону відповідальності й мушу сказати, що такі повноваження у Польщі розподілені між чотирма окремими організаціями, а у вас зосереджені в одному інституті. В ідеалі вам необхідно розширювати штат. Хочу сказати, що наша співпраця є дуже доцільною й обов’язково буде продуктивною».
     Андрій Горпинюк, заступник директора з наукової роботи, представив іноземним колегам презентаційні матеріали щодо проведення в Україні технічних розслідувань обставин та причин дорожньо-транспортних пригод за участі комерційного автомобільного транспорту, що спричинили тяжкі наслідки, а також озвучив рекомендації щодо усунення причин ДТП.


     Польська делегація (зліва направо): Віталій Демчук, помічник Постійного радника проекту Twinning; Міхал П’єжхала, в.о. заступника Генерального інспектора дорожнього транспорту Генерального інспекторату дорожнього транспорту Республіки Польща, керівник проекту Twinning; Пьотр Мажец, Голова Південного представництва Генерального інспекторату дорожнього транспорту Республіки Польща, Постійний радник проекту Twinning; Александра Ніжнік, начальник відділу кадрів Секретаріату Генерального інспекторату дорожнього транспорту Республіки Польща.
     Володимир Коськовецький, старший науковий співробітник відділу безпеки на транспорті, та Алла Новікова, заступник директора з наукової роботи (ДП "ДЕРЖАВТОТРАНСНДІПРОЕКТ")
     Арсеній Хабутдінов, завідувач відділу безпеки на транспорті, та Валентина Кузьмич, завідувач відділу науково-методичного забезпечення підготовки та підвищення кваліфікації персоналу автомобільного транспорту (ДП "ДЕРЖАВТОТРАНСНДІПРОЕКТ").
     Олександр Гладченко, завідувач відділу конструкторських розробок та науково-технічних експертиз, та Федір Брегіда, завідувач відділу дослідження і нормативно-правового забезпечення у сфері технічної експлуатації ДТЗ (ДП "ДЕРЖАВТОТРАНСНДІПРОЕКТ").

     Під час зустрічі обговорювалися питання щодо впровадження норм актів законодавства Європейського Союзу у сфері автомобільного транспорту в українське законодавство, зокрема щодо використання контрольних пристроїв (тахографів) та карток для цифрових тахографів, підтвердження професійної компетентності менеджерів (управителів) з перевезень та водіїв транспортних засобів, що надають послуги з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

     Олексій Клименко, заступник завідувача лабораторії дослідження використання палив та екології, провів для польських колег експрес-екскурсію лабораторними приміщеннями і наочно продемонстрував обладнання, задіяне в проведенні випробувань колісних транспортних засобів та досліджень використання палив та екології. Гості були приємно вражені й неодноразово акцентували увагу на доцільності співпраці між спорідненими інституціями України та Європейського Союзу, зокрема Республіки Польща.
На головну сторінкуОновлено 15.11.2016

Як придбати?


ПЕРЕДПЛАТА

Журнал
Усі видання ДП "ДЕРЖ- АВТОТРАНСНДІПРОЕКТ" можна придбати за
адресою:
пр.Перемоги 57
кім. 606
тел. 201-08-09
НВЖ
"Автошляховик України"
кім. 902
тел. 201-08-69