Новини


31 травня 2018 року в ДП «ДержавтотрансНДІпроект»
     На прохання виконавців обов’язкового технічного контролю (ОТК)31 травня 2018 в ДП «ДержавтотрансНДІпроект» проведено науково-методичний семінар з питань «Підвищення рівня спеціальних знань виконавців обов’язкового технічного контролю колісних транспортних засобів».
     Директор інституту кандидат технічних наук, професор Редзюк Анатолій Михайлович підкреслив, що актуальність семінару пов’язана в першу чергу з прийняттям Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» у новій редакції, який набрав чинності 01 січня 2016 року, та змінами, внесеними до рамкової постанови Кабінету Міністрів України від 30.01.2012 року № 137 «Про затвердження Порядку проведення обов’язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, технічного опису та зразка протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу» (далі - Порядок 137), а також до пов’язаних з нею документів – постанов КМУ, наказів міністерств. Директор зауважив, що після затвердження Порядку 137 і пов’язаних документів їх змінено уже тричі. Розроблення нових змін продовжується. Крім метрологічних аспектів, правові норми цих змін спрямовані на викорінення корупції у сфері ОТК. Це законодавство діє незалежно від того наскільки з ним обізнані виконавці ОТК. Необхідно дотримуватися відповідних правових норм, а для цього слід їх знати.
     Генеральний директор Директорату з безпеки на транспорті Мінінфраструктури України Щелкунов Антон Васильович підкреслив, що пропозиції до рамкових документів стосовно ОТК були розроблені в ДП «ДержавтотрансНДІпроект» за участі центральних органів виконавчої влади, Кабінету Міністрів України та Адміністрації Президента України. Обсяги та методи перевірки технічного стану в основному відповідають Директиві 2009/40/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 06 травня 2009 року щодо перевірок придатності до експлуатації автомобілів та автопричепів. З 20 травня 2018 року в ЄС впроваджується Директива Європейського Парламенту і Ради 2014/45/ЄС від 3 квітня 2014 року щодо періодичних перевірок придатності до експлуатації автотранспортних засобів та їхніх причепів, визнання Директиви 2009/40/ЄС такою, що втратила чинність. Згідно з розпорядженням Уряду України Директива 2014/45/ЄС відповідно Угоди про асоціацію Україна – ЄС має бути імплементована в законодавство України згідно з графіком, наведеним у додатку ХХХІІ до Угоди про асоціацію Україна – ЄС. Уже протягом 4-х років розробляються відповідні законопроекти Верховної Ради України. Він порадив слухачам розібратися в питаннях цих законопроектів (№4683, №7317) і бути активним у їх подальшому розробленні.
     Проведення семінару в частині науково-методичних питань було доручено відділу дослідження та нормативно-правового забезпечення у сфері технічної експлуатації дорожніх транспортних засобів. Саме в цьому відділі розроблені пропозиції до проектів, затверджених рамкових нормативно-правових документів: Порядку 137 і пов’язаних наказів центральних органів виконавчої влади, що належать до компетенції Мінінфраструктури України, методичні документи, довідники, а також відповідні частини законопроектів, які мають бути імплементовані відповідно до Угоди про асоціацію Україна – ЄС.
     Старший науковий співробітник Мержиєвський Валентин Вацлович освітив питання ОТК під час експлуатації КТЗ: обґрунтування проведення ОТК, передбачену законами відповідальність виконавців, чинну систему нормативно-правових актів з питань технічного контролю, метрологічні аспекти проведення ОТК, зокрема перспективи розширення регульованої номенклатури засобів вимірювальної техніки та індикаторів, навів схеми типового технологічного процесу ОТК, зупинився на питаннях акредитації пунктів технічного контролю, зокрема на виборі підготовлених працівників для них, а також коротко на особливостях імплементації норм Угоди про асоціацію Україна – ЄС.
     Заступник завідувача відділу Данько Андрій Іванович ознайомив слухачів з номенклатурою чинних нормативно-правових актів з питань утримання КТЗ, які стосуються ОТК. Детально зупинився на особливостях технічного контролю пневматичних шин і коліс.
     Завідувач відділу Брегіда Федір Миколайович освітив питання ідентифікації КТЗ в процесі проведення ОТК, зокрема переобладнаних.
     Заступник завідувача лабораторії випробувань та діагностики дорожніх транспортних засобів Логвін Сергій Миколайович ознайомив слухачів з устаткованням лабораторії, застосуванням засобів вимірювальної техніки на практиці.      Слухачі семінару мали можливість отримати відповіді на питання стосовно ОТК, що їх цікавили.


ДП "ДЕРЖАВТОТРАНСНДІПРОЕКТ"
Запрошує всіх бажаючих прийняти участь
в наступних семінарах звертатись за адресою:
м. Київ, пр. Перемоги, 57, каб. 1107
тел: (044) 455-67-52
моб: (096) 974-87-31
e-mail: vkuzmich@insat.org.ua
Завідувач відділу підвищення кваліфікації
Кузьмич Валентина Петрівна


На головну сторінкуОновлено 07.06.2018

Як придбати?


ПЕРЕДПЛАТА

Журнал
Усі видання ДП "ДЕРЖ- АВТОТРАНСНДІПРОЕКТ" можна придбати за
адресою:
пр.Перемоги 57
кім. 606
тел. 201-08-09
НВЖ
"Автошляховик України"
кім. 902
тел. 201-08-69