Новини

ПРОЕКТ TWINNING: У СТІНАХ ДП "ДЕРЖАВТОТРАНСНДІПРОЕКТ" ВІДБУЛАСЯ НИЗКА МІЖНАРОДНИХ КРУГЛИХ СТОЛІВ ТА СЕМІНАРІВ
     Кінець осені та початок зими видалися плідними на міжнародні зустрічі в ДП "ДЕРЖАВТОТРАНСНДІПРОЕКТ". Зокрема, 21–25 листопада відбулися семінари та круглі столи за участі колег із Республіки Литва, а 28 листопада – 2 грудня в інституті обмінювалися досвідом представники транспортних галузей України та Польщі.

     Основною темою обговорень з литовськими колегами став перехід від Директив 2002/24/EC і 2007/46/EC до Регламенту ЄС 186/2013. Круглий стіл-практикум мав відповідну назву: "Затвердження типу транспортного засобу: перехід від Директив 2002/24/EC і 2007/46/EC до Регламенту ЄС 186/2013 та проекту постанови Європейського парламенту і Ради про схвалення і нагляду за ринком автотранспортних засобів і їх причепів, а також систем, компонентів та окремих технічних пристроїв, призначених для таких транспортних засобів, а також проект Постанови Європейського парламенту і Ради про схвалення і нагляду за ринком автотранспортних засобів та їхніх причепів, а також систем, компонентів та окремих технічних вузлів, призначених для таких транспортних засобів: основні відмінності, сфера, нововведені єдині вимоги".

     Володимир Агеєв, перший заступник директора з наукової роботи ДП "ДЕРЖАВТОТРАНСНДІПРОЕКТ", вітаючи гостей, зазначив, що обговорення піднятих питань триває уже не перший рік, і саме для прийняття дієвих рішень відбуваються такі заходи. Круглий стіл зібрав працівників транспортної галузі з усієї України – це представники різних підприємств, експерти, які на практиці стикаються з озвученими проблемами, а тому мають чимало спільних тем.

     Колеги з Литви поділилися власним досвідом і в дискусійній формі відповідали на запитання українських транспортників. За словами представників Державного інспекторату дорожнього транспорту при Міністерстві транспорту і комунікацій Республіки Литва, система техоглядів у їхній країні є однією з найдосконаліших у Європі, а ціна послуги – найнижчою. Для кращого розуміння, як саме діє ця система, литовська делегація продемонструвала фільм. Серед інших тем для обговорення – особливості реєстрації автомобілів у Литві, а також вимоги до американського транспорту.


Володимир Агеєв, перший заступник директора з наукової роботи (ДП "ДЕРЖАВТОТРАНСНДІПРОЕКТ")Литовська делегація: Justas Rasomavicius, голова технічного відділу Державного інспекторату дорожнього транспорту при Міністерстві транспорту і комунікацій Республіки Литва та Virginius Ciskauskas, провідний експерт цього ж відділу.Учасники круглого столу-семінару: представники ДП "ДЕРЖАВТОТРАНСНДІПРОЕКТ" та інших підприємств України     З 28 листопала по 2 грудня відбувалися зустрічі з представниками інспекторату дорожнього транспорту Республіки Польща. Розлогий круглий стіл-практикум присвятили темі: "Методичні рекомендації щодо реалізації законодавчих норм, що стосуються професійної підготовки, розширення можливостей і контролю за діяльністю персоналу відповідно до Директиви 2014/45/ЄС Європейського парламенту та Ради від 3 квітня 2014 року про періодичні випробування на придатність до експлуатації для механічних транспортних засобів та їхніх причепів і скасування Директиви 2009/40/EC, а також порядок надання повноважень суб'єктам для надання послуг з установки, налагодження, технічного обслуговування, ремонту і тестування пристрою обмеження швидкості; монтаж, технічне обслуговування і ремонт тахографів. Тренінги для персоналу постачальників послуг відповідно до законодавства ЄС".
     Модерували захід представники ДП "ДЕРЖАВТОТРАНСНДІПРОЕКТ": Костянтин Жаров, в.о. заступника директора, спільно зі старшими науковими співробітниками Валентином Мержиєвським та Миколою Назаренком.


Модератори круглого столу-практикуму – старші наукові співробітники ДП "ДЕРЖАВТОТРАНСНДІПРОЕКТ" Валентин Мержиєвський та Микола НазаренкоПольська делегація: Кrzysztof Nowak, начальник Департаменту інспекцій, Інспекторат дорожнього транспорту у воєводстві Бидгощ (Республіка Польща) та Bartosz Jablonka, провідний експерт Бюро нагляду інспекції, Генеральний інспекторат дорожнього транспорту (Республіка Польща)Учасники круглого столу-практикуму: (зліва направо) Олександр Гладченко, завідувач відділу конструкторських розробок та науково-технічних експертиз (ДП "ДЕРЖАВТОТРАНСНДІПРОЕКТ"); Зоя Дегтяр, заступник завідувача лабораторії дослідження використання палив так екології (ДП "ДЕРЖАВТОТРАНСНДІПРОЕКТ"); Віталій Демчук , помічник постійного радника проекту Twinning; Пьотр Мажец, голова Південного представництва Генерального інспекторату дорожнього транспорту Республіки Польща, постійний радник проекту Twinning; Костянтин Жаров, в.о. заступника директора (ДП "ДЕРЖАВТОТРАНСНДІПРОЕКТ"); Катерина Положій, перекладач.     Польські експерти підготували детальний презентаційний матеріал, аби дати відповіді на запитання колег з України. Розглядалася ситуація стосовно ДТП на дорогах Європейського Союзу. Польські колеги, зокрема, зазначили, що разом із Європейською комісією мають на меті до 2050 року досягнути нульового показника фатальних випадків на дорогах. Одна із провідних тем – надання послуг з установки, налагодження, технічного обслуговування, ремонту і тестування пристрою обмеження швидкості; монтаж, технічне обслуговування і ремонт тахографів. Також відбулося жваве обговорення контролю за діяльністю персоналу, нормативно-правових актів у царині транспорту, які мають практичне застосування.На головну сторінкуОновлено 05.12.2016

Як придбати?


ПЕРЕДПЛАТА

Журнал
Усі видання ДП "ДЕРЖ- АВТОТРАНСНДІПРОЕКТ" можна придбати за
адресою:
пр.Перемоги 57
кім. 606
тел. 201-08-09
НВЖ
"Автошляховик України"
кім. 902
тел. 201-08-69